banuerciyesprofil

Psk.Dan. Banu Erciyes

Kurucu & Psikolojik Danışman & Üstün Zekalılar Öğretmeni

Akademi'de üstün zekalı çocuklarla beraber matematiksel düşünme, felsefe, yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme, düşünme becerileri, yaratıcı yazarlık ve akıl oyunları çalışmaları yapmaktadır.
Ayrıca üstün zekalı çocukların anne babalarına danışmanlık ile bireysel bilişsel değerlendirme yapmaktadır.

Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekalılar Öğretmenliği Lisans. Yüksek Onur Derecesi

Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans / Çift Anadal / Onur Derecesi

mentorbaba

Mentör Baba Özer Engin Erciyes

Kurucu & Mentör & Akademik Antrenör & Eğitmen
Özer Engin Erciyes, lise eğitimini Türkiye'nin matematik ve fen alanında üstün yetenekli çocukları için 1964'te kurulan Ankara Fen Lisesi'nde aldı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu ve aynı fakültede İşletme Yönetimi ve Organizasyon yüksek lisans eğitimine devam etti. İş hayatının ilk yıllarında finans sektöründe yönetici olarak görev yaptı.
2,5 yaşında okumaya başlayan oğlunu anlamak ve desteklemek için çıktığı yolda anne babaların bilgi eksikliğini görerek bu konuda onlara destek olmak için 2007 yılında anne babalara yönelik 0-6 yaş çocukları için Akillibebek.com eğitim sitesini kurdu. Yayın kurulunda bir çok eğitimci ve uzman hekim ile beraber 6 yıl boyunca beraber çalıştı.
Büyük oğlunun 2011 yılında üstün zekalı tanısı alması ile beraber 2012 yılında eşi Banu Erciyes ile beraber Akademi Atölye / Üstün Zekalı Çocuklar Danışmanlık Merkezi'ni  kuran Erciyes o tarihten sonra üstün zekalı çocukların gereksinim duyduğu bir çok atölye programı hazırladı ve başarı ile gerçekleştirdi.
Robotik, kodlama, elektrik-elektronik ve akıl oyunları atölyelerinde üstün zekalı çocuklar ile beraber çalışan Erciyes, çocuklar ve ailelerine yönelik eğitim danışmanlığı ile anne-baba mentörlüğü ve çocuklara akademik antrenörlük yapmaktadır.
Evli ve 2004 doğumlu Batuhan ile 2010 doğumlu Arhan isminde üz tanılı 2 erkek çocuk babası olan Erciyes İstanbul'da yaşamaktadır.

Ankara Fen Lisesi

 

Sizin için neler yapabiliriz?

Çocuğunuzun katılabileceği programlar hakkında detaylı bilgi almak için bizi hemen arayın.